Nie wiem... jak ukryć swoje wpisy przed znajomymi na Facebooku

W Polsce panuje takie przekonanie, że do listy znajomych w sieci społecznościowych dodajemy wszystkich, których kiedykolwiek poznaliśmy. Nie ograniczamy się do faktycznych znajomych, przyjaciół, rodziny. Trudno mi uwierzyć, że każdy z nas ma ponad 300 znajomych ;-)

Skoro jednak już mamy tylko znajomych, to jak ukryć się przed wybranymi?

Jak ukryć się na czacie przed znajomymi

Zacznijmy od samego czatu. Pewnie wkurzacie się czasami jak wchodzicie na chwilę na Facebooku, a tu od razu odzywa się kilku znajomych. Nie chcąc jednak za każdym razem wyłączać czat można w łatwy sposób ograniczyć liczbę osób, która widzi waszą dostępność.

Wchodzimy w zaawansowane ustawienia czatu i tam mamy dwie opcje:

1. Możemy włączyć czat dla wszystkich znajomych z wyjątkiem.... i tutaj dodać osoby z którymi nie chcemy rozmawiać.

2. Możemy czat udostępnić tylko dla wybranych osób, a cała reszta będzie widziała, że jesteśmy niedostępni.

Jak ukryć posty/wpisy na facebooku przed znajomymi

Druga sprawa to ukrywanie przed znajomymi wpisów na samej tablicy. W tym celu trzeba przejść do ustawień konta i na zakładkę blokowanie.

Tam jest taka opcja jak lista ograniczonego dostępu. Po dodaniu do niej znajomych będą oni widzieć tylko publiczne posty. Te które ograniczymy tylko do znajomych będą dla nich niewidoczne.


Mam nadzieję, że pomoże to wam w chowaniu swojej aktywności ;-) Czy to przed szefem w pracy, czy też nieproszonym znajomym. Swoją drogą, może taką osobę lepiej po prostu usunąć z znajomych?

0 komentarze: